הזמן הירוק – ארגזים ומשטחי עץ

לא תמיד צריך להוציא סכומי כסף אסטרונומים על פריטים מעוצבים, הרבה מהם אנחנו יכולים לעשות וליצור בעצמינו ובכך לחסוך המון כסף, לעודד מחזור, להרוויח זמן איכות, יצירה, המון הנאה וסיפוק. הדבר היחידי שנחוץ הוא זמן.

בעבר נהגו להשתמש יותר בארגזי עץ אך לשמחתנו הרבה תעשיית ארגזי העץ הצטמצמה פלאים עם העליה במודעות הסביבתית והתפתחות הטכנולוגיה שאפשרה מעבר לשימוש בארגזי פלסטיק וקרטון כחלופה יותר ירוקה וזולה. כמובן שאם נחפש טוב טוב עדיין אפשר למצוא ארגזים בשימוש פה ושם אבל עם דגש יותר עיצובי ופחות תעשייתי. באופן כללי ניתן לומר שארגזי העץ קיבלו מעמד מכובד והם נחשבים כיום לסוג של וינטאג'.

כיום ארגזי עץ משמשים בעיקר להעברה של דברים כבדים במיוחד או להעברה של דברים עדינים שדורשים אחסון קשיח במיוחד, כך שאם בא לכם ארגז עץ קצת יותר מפונפן כזה שלא רואים עליו את השנים בהחלט ניתן למצוא. לארגזים חדשים יותר אך גם אותנטיים הייתי מתחילה את החיפוש ביקבים, מעבר לכך תמיד אפשר לתכנן וללכת לנגריה טובה שתבצע עבורנו בדיוק את הארגז המתאים.

משטחי עץ לעומת זאת זמינים כמעט בכל מקום, באתרי בניה בעיקר ובכל מקום שיש בו תעשייה, לא אחת יוצא לי לראות אותם זרוקים סתם כך מחכים למצוא בית שיאסוף אותם. אז לפני שאתם רצים לחנויות לקנות ריהוט חדש תעיפו מבט בתמונות ותראו אולי משהו יצוד את עינכם וישבה את לבכם.

הדבר הבסיסי והמתבקש ביותר הוא ליצור מהם מדפים, גם באופן סימטרי וגם באופן חופשי יותר. אני באופן אישי אוהבת אותם בצבע הטבעי שלהם מחוספסים ומיושנים אך אין ספק שגם צבע או נגיעות קטנות ישדרגו אותם, הכל תלוי למה מיעדים את הארגזים מלכתחילה.

שולחן לסלון, הכי פשוט שיש אבל נראה מליון דולר.

כיסאות לשידה, כאן אפשר להתפרע עם הטקסטיל.

שידה בנויה מעץ ממוחזר

יחידות אחסון למטבח, אני מודה שבמקרה הזה צריך המון אופי.

עדיין בתחום המטבח למי אין פנטזיה על אי במטבח? פתרון זמין וזול: משטחי עץ צבועים! אני אהבתי.

עוברים לחדר השינה: משטחי עץ כבסיס למזרן , ארגזים כשידות לצד המיטה או מעמד לטלפון, ספרים ועוד.

משטח עץ לגב המיטה.

ואחרון חביב שלא השאיר אותי אדישה בכלל.

אם אתם יודעים על מקומות שבהם אפשר לרכוש ארגזים ישנים או חדשים עדכנו כדי שנדע.

יום מקסים.

תמונות:Pinterest , apartment therapy