מי אתם בלוגרים? או במילים אחרות מי אני

מי שמסתובב בבלוגלנד מודע לסערה שעוררה לפני כחודשיים כוהנת הבית הגדולה Martha Stewart כאשר התייחסה בביטול לבלוגרים ואמרה: מי הם אותם בלוגרים? הראיון המלא כאן. וביקורת כמו בביקורת צריך לדעת איך לקבל ולספוג. בפוסט רהוט להפליא ענתה לה האחת והיחידה המנטורית האינטרנטית שלי Holly Becker בתשובה נפלאה שאותה תוכלו לקרוא כאן. הרעיון הבסיסי שעלה בפוסט הוא פשוט לענות לה בתשובה! לכתוב על עצמינו טוב יותר ובעיקר בשביל עצמינו על המטרות, על הדרך והכוונות. במילים אחרות פשוט לכתוב ביוגרפיה טובה יותר של עצמינו.

התחושה האישית שלי אומרת ש Martha Stewart מרגישה מעט מאוימת על ידי בלוגרים ולמה? כיוון שבלוגרים לא כפופים לחוקים מחייבים (להוציא זכויות יוצרים) טרנדים או נורמות עיצוביות כאלו ואחרות הם יכולים לכתוב על מה שהם רוצים ללא חשש (בגבולות הטעם הטוב כמובן) ולקחת כל מני נושאים ולהראות כיווני חשיבה אחרים לאתגר להפוך ולשנות. לכן כל מה שהוא מעט אחר ושונה במהות שלו ממגזינים תכניות עיצוב וכדומה יוצר מידה מסוימת של איום וביטול.

טוב אני לא משלה את עצמי שמרתה סטיוארט התחילה לקרוא עברית אבל ההצעה של Holly Becker לגמרי התיישבה  אצלי על קרקע פוריה, כבר זמן רב אני מרגישה שמה שכתבתי באודות לפני כשלוש שנים לא ממש מייצג את מי שאני כיום אחרי הכל שלוש שנים זהו זמן בהחלט לא מבוטל. אז כשברשימת המטלות שלי אחד הדברים היה לשכתב את האודות שלי בבלוג, עוד כדור נופל היום למקומו בדמות המענה למרתה.

 נעים להכיר!

קוראים לי מיכל, אמא לשלושה תופינים, בלוגרית, מעצבת ומלבישת בתים.

אני בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ותואר שני במחקר חברתי מאוניברסיטת חיפה.

הלימודים באוניברסיטה היו עבורי חוויה טובה אך כשסיימתי משהו היה חסר. כשביתי הבכורה נולדה ידעתי שאני רוצה לצאת לדרך עצמאית. ניסיתי כיוונים שונים אך תמיד בשלב הרעיוני והתכנוני התעסקתי בפן העיצובי ולא בפן המעשי ואז הבנתי בדיוק לאן נושבת הרוח. כזאת אני, עיצוב תמיד היה חלק מחיי ותמיד עד הפרטים הקטנים.

הבלוג נעים בבית הוקם כדי לשמש לי מקום לכתוב על מה שאני אוהבת, לחלוק כל מיני מציאות, מקומות ובעיקר להיות מקום שנותן מידע והשראה לאנשים אחרים. לבסוף הבלוג מאפשר לי במה להציג את עבודותיי כמעצבת.

השם "נעים בבית" נבחר לאחר ששיחקתי שעות עם השם Cozy שמאוד אהבתי אבל לא רציתי שם לועזי לבלוג כחול לבן. לבסוף הכל התחבר לשמה של הנסיכה שלי נועה שבין פרושיו השונים מדבר גם על תנועה וזרימה. אני באמת מאמינה שבית אמיתי הוא בית נעים בכל המובנים, כזה שכיף לחיות בו. זהו בית חיי וזורם דינמי ובועט כזה שהוא לא מוזיאון אלא באמת משמש קרקע יציבה להתחיל את היום ממנה.

הבלוג מאתגר אותי יום יום. הוא גורם לי לרצות ללמוד, לחקור ולמתוח גבולות ובעקבותיו החלומות שלי רק התרבו…

אני מזמינה בלוגרים/יות מהארץ להרים את הכפפה ולהעלות קישורים לאודות שלהם בתגובות על מנת שנכיר מקרוב.

שיהיה יום מקסים!

תמונה: decor8