מרעננים קירות – מדבקות קיר

אחד הדברים שמורגשים אצלי הכי חזק כשמגיע האביב זה הצורך לרענן שורות. רוח ההתחדשות שמגיעה עם בוא האביב מורגשת מכל פינה וסוחפת גם אותי אל מחוזות של שינוי ורצון להכניס את כל האווירה הזאת אלי הביתה. כל שינוי ולו הקטן ביותר מקודם בברכה, רהיטים ואקססוריז מחליפים את מקומם אפילו ברמת התמונה שעברה מפה לשם, פריטים שעייפתי מהם נמסרים, תכניות צביעה מתגבשות (רק צריך זמן בשבילן) ורכישות חדשות (החלק הכיפי בעניין) מתמקמות להן ברחבי הבית.

כשחג הפסח והאביב צועדים יד ביד בחרתי להביא בשלושת הפוסטים הבאים שינויים קטנים כגדולים שאפשר ליצור בקלילות וללא עלויות גבוהות עם מינימום מאמץ, רצון, ויכולת אל עבר השדרוג והשינוי המיוחלים.

את הטרילוגיה פותחות מדבקות הקיר הקלאסיות המוכרות לכולנו שעברו לאחרונה מטמורפוזה והתכווצו למדבקות קטנות קטנות שאיתן ניתן לחולל פלאים. ממדבקות גדולות ומכוונות נושא התכווצו המדבקות והפכו קטנות יותר אך אופן השימוש בהן והיעוד שלהן גדלו בהרבה. החופש ליצור בעזרתן ולחולל שינוים משמעותיים כל כך רחב מכמה סיבות: ראשית, הן לא מגבילות בשום צורה, ניתן להדביק אותן בחופשיות רבה ולבסוף ניתן ליעד אותן למטרות שונות.

המראה הקלאסי שלהן או השכיח יותר אם תרצו,  הוא לפזר אותן על הקיר בצורה סימטרית או אקראית לקבלת מראה דמוי טפט. במקרה של החדר המשגע של אשר שמלבד הצבעוניות ההורסת השתמשו בשני גוונים של מדבקות זהות על קיר צבוע.

 החופש איתן הוא רחב ומגוון ועולה כיד הדמיון. מפת הכוכבים נוצרה בעזרת המדבקות וחוט שנמתח ביניהן. הדובה הקטנה מישהו?

הדבקה על חצי קיר תתן תחושה של בורדר דמיוני. שימוש במדבקות לחדר ילדים, חדר הורים וחדר נוער הכל נובע מאופי המדבקה והסטיילינג המשלים. צורות עגולות וזורמות לחדר ילדים, צורות גאומטריות לחדר ההורים ועצי תכלת לחדר נוער.

פרץ של כוכבים נופלים מפינת החדר ליצירת אוירה ועניין.

 נכון שמרבית השימושים שראיתי הם בעיקר לחדרי השינה אבל מספר דוגמאות מצוינות לחללים פחות שגרתיים להדבקה שנראים נפלא. החל מחדר שרותים דרך חדר הכביסה ועד לפינת האוכל למראה שהושלם באמצעות פרופיל מודבק.

מראה דומיננטי יותר הושג בעזרת מדבקות גדולות יותר. הכל עניין של טעם כמובן.

מדבקות בינוניות יותר שהודבקו באופן סימטרי עד לקו המיטה בחדר של נח אבל עם טוויסט בעלילה. מה שאהבתי כאן היא העובדה  שאת השבלוניות של הצורות שברו בעזרת אלמנטים שונים כדוגמת מדבקת הכדור הפורח, שם הילד, הברק צהוב ראש האייל ועוד על מנת להפוך את המראה לקליל יותר.

הדבקה חופשית על התקרה, גיוון מרענן בהחלט.

בסיכומו של עניין אהבתי את הרעיון שבעזרת פריט כל כך בסיסי וקטן ולא פחות חשוב זול ניתן לחולל שינוי גדול. בשוק קיימות אין ספור חנויות שמוכרות את המדבקות החל ממרמלדה מרקט ועד Etsy  במגוון גדול של צורות,צבעים וגדלים.

מתוך הצורך לשינוי נולד הרענון בחדר של הנסיך הפרטי שלי בעזרת המדבקות הנפלאות, הפוסט והתמונות בקרוב.

את כל הקישורים לתמונות שמופיעות תמצאו כאן למטה יחד עם תמונות נוספות מתוך הפרויקטים עצמם.

שיהיה יום נעים.

תמונות: petitevintageasubtlerevelry, Bondville, Danadecalwallsneedlovewallsneedloveinsidewayslifeonvirginiastreettodayapartmenttherapyapartmenttherapyourfifthhouse