10 דרכים קלילות שיחממו לכם את הבית לחורף

ימי הגשם האחרונים והצעדים הגדולים לקראת החורף הביאו אותי לחשוב על דרכים קלילות שייעזרו לנו להתאים את הבית לאווירה החמימה והנעימה שאנו כל כך משתוקקים אליה. הרעיונות הם קלילים ליישום ובהחלט יכניסו אתכם לאווירה הנכונה.

1. הוסיפו המון המון כריות ואם אפשר אז גם בטקסטורות שונות כמו צמר סרוג או בדים שמתאימים בעיקר לחורף. המראה של ספה או מיטה מלאה בכריות מיד תיתן את התחושה לרצות לצלול לתוכה. אגב גם כריות רביצה ופופים על השטיח יתנו תחושה דומה.

2. הוסיפו אלמנט פרוותי. אין דבר יותר חמים מהמראה ובעיקר המגע של דבר פרוותי רך ונעים להעביר בו את האצבעות. ולא, הכוונה היא לא לפרווה אמיתית! רק אם היא כזאת שגם נושמת והולכת על ארבע : ) יש מספיק פרוות סינתטיות נעימות למגע שיתנו את האפקט הרצוי.

3. הוסיפו סל עם כירבוליות זמינות או הניחו אותן בחופשיות על הספה, למעשה הכי נכון יהיה  להתכרבל איתן על הספה.

4. הוסיפו שטיחים. שטיחים אצלי הם מסוג הדברים שאני מאחסנת בקיץ ומוציאה בסתיו כשכבר פחות נעים ללכת ברגליים יחפות. שטיחים יכולים להיות מעניינים בכל מקום ולאו דווקא מתחת לשולחן הסלון או ליד המיטה.

5. השתמשו בתאורת אווירה. בעיקרון תאורת אווירה  מייצרת אווירה קלילה ונעימה בכל ימות השנה. אחרי שכל ענייני היום מסתיימים אין כמו לכבות את האורות הגדולים ולהדליק מנורות אווירה צידיות לאור חלש ונעים ולהתחיל לצלול לשקט של הלילה.

6. הדליקו נרות. תראו, האקלים במדינת ישראל לא מספק לנו בדיוק שלג וקור קיצוני, מקסימום ימי גשם ושיטפונות אז אח עצים במרבית הבתים אומנם אין, אבל אור נרות יש.

7. השתמשו במפיצי ריח קנויים או שעדיף אם תרתיחו משהו טעים על הגז.  אצלי ריח טוב בחורף מתקשר גם לטעם. סיידר חם עם קינמון ותפוזים, יין חם ואפילו עוגה בחושה בתנור יתנו את האקסטרה חמימות המתבקשת ליום סגריר.

8. הכניסו את הטבע הביתה. עלים יבשים, ענפים, אצטרובלים ועוד יכניסו את אווירת החוץ לתוך הבית.

9. הוסיפו פריטים אישיים שמזכירים לכם חורף. לכל אחד יש את הדבר האישי שלו שמתקשר לו לחום ונעימות ולוקח אותו במחשבות לרגעים יפים ושלווים.

10. הקיפו את עצמיכם באנשים שאתם אוהבים ועושים לכם טוב בלב. בית נעים יותר מהכול הוא קודם כל בתחושה! תחושה של נוחות של שייכות ובעיקר חמימות.

שתהייה לנו תקופה חמה נעימה ושקטה.

תמונות: bebeautifulangels ,messagenote craftberrybush,thoughtsfromalice mylistoflistslindevegenhalfbakedharvestpinterest,amouralalumiere,theberry kaunispienielama