לטייל בסטייל

החלטתם לטוס לחול, בחרתם יעד, תכננתם מסלול ועכשיו הגיע החיפוש אחרי מקום הלינה. חיפוש ארוך באתרי תיווך שונים יקח אתכם למגוון דירות, מלונות בתים מכל המינים והסוגים אבל אם עיצוב ואדריכלות נמצאים בנפשכם את האתר הבא אתם חייבים להכיר!

בשונה מאתרי אינטרנט רבים שמתווכים בין שוכרים פוטנציאלים לבין בעלי נכסים האתר urlaubsarchitektur עוסק כולו באתרי לינה מיוחדים בעלי ארכיטקטורה מעניינת ועיצוב מיוחד. האתר משמש מעין רשת חברתית המקשרת בין אנשים שחולקים את אהבתם ליופי ולאסתטיקה לבין בעלי נכסים מיוחדים ויוצרת קשר בניהם ללא עלות תיווך.

בין אם אתם מחפשים בית לחופשה, דירה בעיר או מלון הארכיטקטורה חייבת להיות יוצאת מגדר הרגיל. המגוון הוא רחב ותוכלו למצוא החל ממבנים היסטוריים ועד מודרניים כשהדגש המרכזי הוא לא על הנוחות והמותרות שיש למקום להציע אלא על הייחודיות והקשר שבין הקונספט העיצובי למבנה עצמו.

אז גם אם טיול ממשי לא נמצא כרגע על הפרק בהחלט מומלץ לצאת לטיול ברחבי האתר ולגלות בתים מרתקים שמחזקים אצלי את התחושה שמלווה אותי תמיד: שהיכן שיש אדריכלות טובה כל השאר הוא רק בונוס!

החיפוש באתר הוא מדליק במיוחד. מלבד חיפוש לפי אזורים גאוגרפים ומגוון מאפיינים אוביקטיבים אחרים יש אפשרות לחפש לפי סוג המבנה והארכיטקטורה שלו כגון ישן, חדש, היסטורי, מודרני ועוד. ואם זה לא מספיק אז חלון ההשראה ידייק לכם את החיפוש לפי האווירה שאתם מחפשים: בתים במגדלים, בתים בנויים על עץ, בתים בעלי צורות ייחודיות…You name it!

אין ספק שבשיטוטי הבתים נתקלתי בארכיטקטורה ומבנים מעניינים במיוחד אבל בסופו של דבר מה שהופך מבנה לבית הוא התוכן שאנשים יוצקים לתוכו ברוחם ובדמותם ואת זה מטבע הדברים אין. אחרי הכל את זה יצקו השוכרים והמטיילים.

מרבית הבתים ממוקמים באירופה עם כמה יוצאים מן הכלל ברחבי העולם אני רק יכולה להניח שזה נובע מהעובדה שהאתר הוא אתר גרמני, אם ידוע לכם על אתרים נוספים שכאלה ברחבי העולם אשמח שתעדכנו בתגובות.

בתמונות בחרתי במבנה שנמצא באוסטריה למרגלות האלפים המושלגים כשמה שתפס את ליבי הוא הניגוד שבין התחושה העוטפת בתוך הבית על ידי שימוש נרחב בעץ וחומרים טבעיים נוספים לבין הקור שנראה מבחוץ. קישור ישיר למבנה תמצאו כאן.

שיהיה שיטוט מ ו צ ל ח . . . ואולי גם שיטוט אמיתי : )

יום מקסים שיהיה.

תמונות: urlaubsarchitektur.